my-freighter-vengriyada-yangi-aviakompaniya
Toshkent, 2024-yil 11-dekabr — O‘zbekistonning "My Freighter" yuk tashuvchi aviakompaniyasi xalqaro kengayish bo‘yicha ulkan rejalarini, jumladan Vengriyada yangi aviakompaniya tashkil etishni ma’lum qildi. Ushbu tashabbus Centrum Holding asoschisi va bosh direktori Abdulaziz Abdurahmonov tomonidan Central Asia Air Cargo Summit 2024 anjumani doirasida e’lon qilindi.
Strategiyaning asosiy qismi Vengriya ekspluatant sertifikatini (AOC) olish bo‘lib, bu My Freighter’ga Yevropadagi o‘z mavqeini mustahkamlash hamda Janubiy va Shimoliy Amerika, Yaqin Sharq va Uzoq Sharq bozorlariga kirib borish imkonini beradi.
Bundan tashqari, kompaniya O‘zbekistonning Navoiy shahrida yangi yuk tashish markazini barpo etishni ham rejalashtirmoqda. Navoiydan Lej (Belgiya) va Ostrava (Chexiya) kabi Yevropa markazlariga muntazam parvozlar amalga oshiriladi, bu esa yuk tashish samaradorligini sezilarli darajada oshiradi.
Ayni paytda My Freighter floti oltita Boeing 767-300 yuk samolyotidan iborat. Biroq kompaniya o‘z parkini faol ravishda kengaytirmoqda va 2025-yilda uni yana beshta samolyot bilan to‘ldirib, 2026-yilda ularning umumiy sonini 20 taga yetkazmoqchi.
Ayni paytda My Freighter Gonkongdan Budapeshtga oraliq qo‘nish bilan charter yuk reyslarini amalga oshirmoqda. O‘zining Vengriya AOC’sini qo‘lga kiritish ushbu aloqalarni kuchaytiradi, yevropalik mijozlarga xizmat ko‘rsatish uchun yangi imkoniyatlarni ochadi va kompaniyaning yuk tashish bozoridagi mavqeini mustahkamlaydi.
My Freighter hamkorlariga ishonchli va samarali yechimlarni taqdim etgan holda xalqaro logistikani rivojlantirish bo‘yicha o‘z missiyasini davom ettirmoqda.

3. My Freighter объявляет о планах создания новой авиакомпании в Венгрии
Ташкент, 11 декабря 2024 года — Узбекская грузовая авиакомпания My Freighter заявила о своих амбициозных планах по международной экспансии, включая создание новой авиакомпании в Венгрии. Эта инициатива была анонсирована основателем и генеральным директором Centrum Holding Абдулазизом Абдурахмановым в рамках саммита Central Asia Air Cargo Summit2024.
Ключевым элементом стратегии станет получение венгерского сертификата эксплуатанта (AOC), что позволит My Freighter укрепить свои позиции в Европе и выйти на рынки Южной и Северной Америки, Ближнего Востока и Дальнего Востока.
Кроме того, компания планирует создать новую грузовую базу в узбекском городе Навои. Регулярные рейсы из Навои будут осуществляться в такие европейские хабы, как Льеж (Бельгия) и Острава (Чехия), что значительно повысит эффективность грузоперевозок.
На данный момент флот My Freighter состоит из шести грузовых самолетов Boeing 767-300. Однако компания активно расширяет парк и к 2025 году намерена пополнить его еще пятью самолетами, доведя общее количество до 20 единиц к 2026 году.
В настоящее время My Freighter выполняет чартерные грузовые рейсы из Гонконга в Будапешт с промежуточной посадкой в Узбекистане. Получение собственного венгерского AOC усилит эти связи, откроет новые возможности для обслуживания европейских клиентов и укрепит позиции компании на рынке грузоперевозок.
My Freighter продолжает свою миссию по развитию международной логистики, предоставляя надежные и эффективные решения для своих партнеров.