my-freighter-birinchi-reys-nairobi
My Freighter aviakompaniyasi o‘z tarixida birinchi bor Keniya poytaxti Nayrobidagi Jomo Kenyatta xalqaro aeroportiga (NBO) muvaffaqiyatli yuk reysini amalga oshirdi. Ushbu yo‘nalish Sharqiy Afrika va O‘zbekiston o‘rtasida muntazam yuk tashish bo‘yicha yangi logistika imkoniyatlarini ochmoqda.
Yo‘nalishlarni rivojlantirish doirasida haftasiga ikki marotaba reyslar amalga oshirilishi rejalashtirilgan. Parvozlar asosan tez buziluvchi mahsulotlarni tashishga mo‘ljallangan, jumladan:
• yangi uzilgan gullar,
• dengiz mahsulotlari,
• meva va sabzavotlar
— to‘g‘ridan-to‘g‘ri Keniyadan O‘zbekistonga va undan Markaziy Osiyoga yetkaziladi.
“Yuqori eksport salohiyatiga ega yangi Afrika yo‘nalishini ochganimizdan mamnunmiz. Keniya – yangi mahsulotlar uchun chegaradosh logistika nuqtai nazaridan strategik muhim yo‘nalishdir”, – deya qayd etdi My Freighter matbuot xizmati.

3. My Freighter впервые выполнила рейс в международный аэропорт Найроби
Авиакомпания My Freighter совершила свой первый в истории рейс в международный аэропорт Джомо Кеньятта (NBO) в столице Кении — Найроби. Это направление открывает новые логистические возможности для организации регулярных грузовых перевозок между Восточной Африкой и Узбекистаном.
В рамках развития маршрутов планируется выполнение двух рейсов в неделю, ориентированных на транспортировку скоропортящихся товаров, включая:
• свежесрезанные цветы,
• морепродукты,
• фрукты и овощи,
— напрямую из Кении в Узбекистан и далее в Центральную Азию.
«Мы рады открыть новый африканский маршрут с высоким экспортным потенциалом. Кения — стратегически важное направление для трансграничной логистики свежей продукции», — отметили в пресс-службе My Freighter.
Благодаря современному парку широкофюзеляжных грузовых самолетов, My Freighter предлагает гибкие и надежные решения для срочных поставок на международном уровне.