IOSA auditiga tayyorgarlik ko‘rish doirasida "My Freighter LLC" kompaniyasi Xalqaro havo transporti assotsiatsiyasining (IATA) "Ichki aviatsiya auditori" va "IOSA Airline Auditor" kabi maxsus o‘quv dasturlari orqali o‘z xodimlarining malakasini oshiradi.
Ushbu kurslar xodimlarga xavf-xatarga yo‘naltirilgan yondashuvga e’tibor qaratgan holda sifatni boshqarish va parvozlar xavfsizligini ta’minlash tizimlari sohasidagi eng so‘nggi jahon amaliyotlari haqida bilim olish imkonini beradi. Olingan ko‘nikmalar aviakompaniyaning operatsion faoliyatida amaliy qo‘llanilib, eng yaxshi xalqaro standartlarni joriy etishga yordam beradi.
Ushbu dasturlarda ishtirok etish aviatsiya xavfsizligini mustahkamlash va kompaniyaning ichki tartib-qoidalarini takomillashtirish yo‘lidagi muhim qadamdir. Ichki auditorlarni tayyorlash nafaqat standartlarga muvofiqlikni samarali nazorat qilish, balki yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan xatarlarni o‘z vaqtida aniqlash va bartaraf etish - butun operatsion faoliyatning ishonchliligini oshirish imkonini beradi.

3. My Freighter внедряет лучшие практики IATA
В рамках подготовки к IOSA-аудиту компания My Freighter LLC повышает квалификацию своих сотрудников через специализированные обучающие программы Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA), такие как «Внутренний авиационный аудитор» и «IOSA Airline Auditor».
Эти курсы позволяют персоналу получить знания о новейших мировых практиках в области управления качеством и систем обеспечения безопасности полетов с акцентом на риск-ориентированный подход. Полученные навыки находят практическое применение в операционной деятельности авиакомпании, способствуя внедрению лучших международных стандартов.
Участие в данных программах является важным шагом на пути к укреплению авиационной безопасности и совершенствованию внутренних процедур компании. Подготовка внутренних аудиторов позволяет не только эффективно контролировать соответствие стандартам, но и своевременно выявлять и устранять потенциальные риски — повышая надёжность всей операционной деятельности.